Ünnepi megemlékezés

„1956. október 23-a örökké élni fog a szabad emberek és nemzetek emlékezetében. E nap a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt – bármily kicsi is a siker esélye, s bármily nagy is az áldozat, amit követel.”
John F. Kennedy (1960)

Az 1956-os forradalomra és szabadságharcra emlékeztünk október 22-én, kedden.  Az alsó tagozatosok 14 órakor vettek részt a megemlékezésen, ahol az iskola énekkarának, majd  a 8. osztályosoknak a műsorát tekintették meg. A felső tagozatosok 15.30-kor az iskola tanulóinak műsorán kívül az Erkel Ferenc Énekkar műsorát, valamint Tuba Csilla önkormányzati képviselő ünnepi beszédét hallgathatták meg.