Tematikus hét: hagyományőrzés

“A hagyomány nem a hamu őrzése, hanem a láng továbbadása!”

(Morus Tamás)

A nyári tematikus táborok közül 2018. június 18-22. között tanulóink a hagyományőrzés témakörében tevékenykedtek. A felsős tanulók régi lakodalmi szokásokat gyűjtöttek. Először Kóny történetével ismerkedtek meg, majd fotók, forrásanyagok feldolgozásával folytatták az ismeretszerzést. Voltak az Idősek Otthonában és a Tájházban gyűjteni, és kérdéseikkel családjukat is bevonták a közös munkába. Gyöngyös bokrétát készítettek, próbálgatták a lakodalmas táncokat, kirándultak a Fertő-tó környékén. Közösségi játékokkal, agyagozással egészült ki a gazdag program.
Alsó tagozatos tanulóink a Rábaköz néprajzi hagyományaival ismerkedtek meg. Ellátogattak a kónyi és a fertőszéplaki tájházakba, Ángyán Csilla fazekas, népi iparművész segítségével kipróbálták a korongozást, gyönyörű fazekasmunkák kerültek ki a kezeik közül. Rábaközi dalokat és táncokat tanultak, népi gyermekjátékokat játszottak.
Mindkét csoport résztvevői egy vidám hét pillanatait őrzik emlékeikben.