A magyar népmese napja

“A mese örök. A mese pedig azért örök, mert a közönsége is örök. Amíg gyerekek vannak, addig mese is lesz, és a gyerekek sem változnak lényegesen, alapállásuk örök. Mert mi a gyerek viszonya a világhoz? Meg akarja ismerni, és meg akarja hódítani, és ebben segít többek között a mese is.” /Csukás István/

2023. szeptember 29-én iskolánkban is megemlékeztünk a magyar népmese napjáról. Felső tagozaton kiállítást rendeztünk a tanulók népmese- illusztrációiból, társasjátékkal, feladatlappal készültünk. Erika néni a egyik szünetben a Három kívánság, másik szünetben a Ki a legerősebb állat? című népmesét olvasta fel. Ezen a napon még matematikaórán is mesés feladatokat oldhattak meg a diákok.  Alsó tagozaton a 4.b osztály műsorával emlékeztünk erre a jeles ünnepnapra.