Dr. Timaffy László Megyei Néprajzi Verseny

„A honismereti munka az egyik legfontosabb ahhoz, hogy a magyarságtudatot, a haza szeretetét ébren tartsuk. Az ifjú nemzedékeknek is át kell adni a népi hagyományok értékeit és szeretetét.”

/Dr. Timaffy László/

Iskolánk tanulói neveztek a Dr. Timaffy László Megyei Néprajzi Versenyre. Előzetes feladatként gyűjtőmunkát végeztek, ellátogattak a Csornai Múzeumba, riportokat készítettek idős falubeliekkel, rokonokkal. Az összeállított értékes anyag alapján bejutottak a megyei döntőbe. Ebben a fordulóban hagyományőrző produkcióval is készülni kellett, amely természetesen a kónyi verbunk volt. Iskolánk egykori – ma középiskolás – tanulóival kiegészülve készültünk. Csapatunk: Horváth Lilla Rafaela, Turi Dorka, Kókai Arnold, illetve Csapó Ádám, Dömötör Attila, Kondor Kornél, Oláh Botond, Oláh Gábor, Ominger Vince, a IV. helyezést érte el.

Felkészítő pedagógus: Tóth Zsuzsanna

Gratulálunk a szép eredményhez!